Ектосан, 1000 мл
Доставка
Оплата
Характеристики
Опис
Ектосан, 1000 мл
Прозора масляниста рідина світло-жовтого кольору з легким приємним специфічним запахом.
Склад
1 мл препарату містить діючі речовини:
- альфаметрин (альфациперметрин) - 85 мг;
- піпероніл бутоксид - 115 мг;
Допоміжні речовини: емульгатор, стабілізуючі компоненти, органічний розчинник.
Фармакологічні властивості
АТС vet QP53A, ектопаразитициди для місцевого застосування, включно з інсектицидами (QP53AC30, комбінації піретринів).
Комбінація синтетичного піретроїду альфаметрину з диетиленгліколовим ефіром піпероніл бутоксидом (діючі речовини препарату, що діють синергійно) є контактним інсектоакарицидом, що вражає периферичну нервову систему комах і кліщів на усіх стадіях їх розвитку (личинка, імаго).
Водні розчини Ектосану™ ефективні щодо збудників ектопаразитів тварин і птиці, а саме:
- кліщів (родин Demodecidae, Psoroptidae, Sarcoptidae) та паразитиформних кліщів (родин Ixodidae, Argasidae, Dermanysssidae);
- волосоїдів (родини Trichodectidae); пухоїдів (родини Menoponidae), (родини Philopteridae), вошей (Haematopiridae, Holopeuridae, Linognathidae);
- кровососних комах (родин Muscidae, Calliphoridae, Sarcophagidae);
- личинок м’ясних мух, підшкірного оводу, естрозу овець.
Ектосан™ помірно токсичний для теплокровних тварин і птиці. Належить до III класу токсичності (при пероральному введенні в шлунок LDsa для білих щурів > 1800). Токсичний для риб і бджіл.
Застосування
Профілактика та лікування великої рогатої худоби, овець, кіз, свиней, собак, котів, домашньої птиці при інвазіях ектопаразитами, чутливими до діючих речовин Ектосану™.
Дозування
Препарат застосовують для обробки тварин методом купання або обприскування. Робочу емульсію препарату готують безпосередньо перед застосуванням шляхом внесення відповідної дози препарату до визначеної кількості нехлорованої питної води.
Робочі розчини для обробки тварин застосовують переважно методом обприскування за допомогою різноманітних обприскувачів, які спроможні забезпечити дрібнодисперсний струмінь рідини. За наявності видимих уражень ділянок шкірного покрову (псороптози, саркоптози тощо) у них втирають розчин за допомогою щіток впродовж 40-50 сек. Для дрібних тварин (овець, собак, лисиць) більш ефективне купання, яке вівцям проводять у спеціально обладнаних ваннах, здебільшого після стрижки.
Водні розчини з розрахунку 1:500 використовують для дезакаризації тваринницьких приміщень (0,2 л /м2), а для дезінсекції (проти мух) - 1:50. Таким розчином обробляють до 10 % площі приміщень (двері, підвіконня, стіни тощо).
Розведення 1:750 використовують для обробки тварин уражених кліщами родин Psoroptidae, Sarcoptidae, Heyletidae та Demodecidae і птахів уражених пухо-пероїдами, збудниками сирингофільозу тощо.
Розведення 1:1000 застосовують тваринам за враження їх збудниками інших видів ектопаразитів.
Для одноразової обробки використовують робочі розчини в об’ємах:
- велика рогата худоба, коні - 1-3 л на тварину, а для захисту від гнусу - раз на добу в кількості 0,2-0,3 л;
- свині - 0,5-1 л на тварину;
- кури, індики - 20, 60 мл на одну птицю.
Гусей, качок обробляють методом глибокого змочування шляхом швидкого занурення в ємкості з робочим розчином.
При лікуванні тварин уражених акариформними, гамазоїдними та кліщами інших родин, повторяють обробку через 9-12 діб в такій же дозі.
Протипоказання
Не обробляти клінічно хворих та виснажених тварин.
Застереження
Забій тварин на м'ясо та споживання молока в їжу людям дозволяється через 14 діб після останнього застосування препарату. У випадку забою раніше встановленого терміну, м'ясо використовують для годівлі м’ясоїдних тварин або для виготовлення м'ясо-кісткового борошна.
Обмежень по використанню молока і яєць немає.
Усі роботи з препаратом проводять з використанням спецодягу (халат, прогумований фартух, головний убір, гумові чоботи і рукавички, захисні окуляри, респіратор).
Під час роботи з препаратом забороняється курити, пити і приймати їжу. Після закінчення роботи слід ретельно вимити з милом руки, обличчя, рот прополоскати водою. При випадковому попаданні препарату на шкіру або слизисті оболонки його слід негайно змити водою. При появі ознак отруєння (запаморочення, нудота, загальна слабкість) слід звернутися до медичного працівника.
Забруднену препаратом тару знешкоджують 3-5 % розчином кальцинованої соди (впродовж 5-6 годин), після чого промивають водою. Залишки препарату знешкоджують 5 % розчином їдкого лугу, водною суспензією гашеного або хлорного вапна (суспензія у воді 1:3). Знешкоджені залишки препарату зливають до ями глибиною не менше 0,5 м, розташовану на віддалі від джерел водопостачання, водоймищ, річок і місць випасу худоби.
Форма випуску
Скляні або полімерні ампули по 1, 5 та 10 мл; скляні або полімерні флакони по 10, 20, 50, 100, 200, 500 та 1000 мл; полімерні каністри по 2,5, 5 та 10 л.
Зберігання
Захищене від світла, недоступне для дітей та тварин місце, окремо від харчових продуктів та кормів, при температурі від мінус 20 до 25 °C, у тарі виробника на віддалі від джерел теплопостачання.
Термін придатності
2 роки.
Для застосування у ветеринарній медицині!